O mnie


Pisanie porządkuje moje myśli i to, co potrzebuje się wyrazić. Nie generalizuję, sprawdzam i próbuję zrozumieć. Czasem przyjmuje to kierunek takiej pisarskiej podróży w głąb samej siebie.

Jestem dziennikarką i psychologiem, choć nie pracuję jako terapeutka. Kiedyś utrzymywałam się z pisania – przez całe lata związana byłam ze światem mediów. Myślę, że z potrzebą pisania🖍 po prostu się urodziłam. Dziś nie mam wątpliwości, że dziennikarstwo to stan umysłu i ducha, a nie tylko zawód. Na co dzień pracuję na uczelni i wspieram pracowników naukowych w uwidacznianiu ich dorobku. Przystosowałam się więc do pracy w miejscu bardziej przewidywalnym niż dziennikarska posada.

Blog to moja przestrzeń prywatna, gdzie te różne kawałki mnie łączę w jedno. Tutaj też wyżywam się pisząc. Nowy tekst pojawi się od czasu do czasu. To nie jest produkt nastawiony na zarabianie i żyje własnym rytmem.
Piszę go, bo:

• Chcę was zaciekawić swoją twórczością. To nie są teksty poradnikowe i jasne, wiele z nich nosi ślady mojej dziennikarskiej przeszłości. Jeśli więc szukacie rad bądź przepisów na życie, u mnie ich nie znajdziecie. Nie będę Was też moralizować ani pouczać – to nie moja narracja.

• Chcę was pouwrażliwiać. A robię to za pomocą słowa właśnie. Po latach, gdy moja wrażliwość siedziała zamknięta w piwnicy, i gdy z olbrzymim trudem jej broniłam, wreszcie nie boję się o niej mówić. Jest piękna. Nie każdy ją ma.

• Chcę dzielić się swoją historią. Jak powiedział ktoś, kogo bardzo cenię, największą siłę w byciu z drugim człowiekiem ma autentyczne świadectwo. Więc się dzielę.

Teksty są o tym, co zajmuje moją głowę. Czasem tylko opowiadam w nich przez życie bohaterów. Rzecz musi mnie obejść. Tak, to nie jest blog typowo lifestyle'owy. Tak, to moja podróż, ale też i swego rodzaju zaproszenie. Bo dołączając, możecie odkryć coś dla siebie.

Nie wiem, w którym miejscu swojej drogi jesteście. Jeśli jednak to, o czym piszę, w jakiś sposób Was zainspiruje, uznacie, że coś Wam to daje, albo nawet poczujecie sprzeciw bądź oburzenie – cieszę się!

Koniecznie dajcie mi o tym znać.👥💬 A może pora na głębszą rozmowę przy kawie?☕
Zapraszam.🤗

Siła wyrazu w social mediach:
na Facebooku
na Instagramie

0 comments

Prześlij komentarz